טיול לנחל בצת ושלל המלצות לפעילות בקיבוץ אילון

המלצות על טיול טיול רגלי וכייפי (ומרענן) לנחל בצת. אחרי הטבילה ממשיכים ומבלים במתחם העסקים של הקיבוץ. ביסטרו, בית קפה ובתי . ואם אמנות גרפיטי מדברת אליכם, זה הזמן לעלות משם למושב שתולה, לקירות מדברים.

נחל בצת- שרך – צפון הגליל המערבי

מוזמנים להכיר את הפנינה הצפונית הקסומה ולצאת לטיול מים, מסלול מוצל בחלקו ומתאים למשפחות.

בגליל המערבי יש לנו את הים.. הלגונה של אכזיב .רצועת חוף שמתחילה מראש הנקרה ועד לעכו. למי שחפץ במים בטבע. הפעם, כמתבקש בימים כה חמים, המלצה על טיול הליכה רגלי וכייפי (ומרענן) לשמורת נחל בצת. אחרי הטבילה והתרעננות , מוזמנים להמשיך ולבלות בשלל אפשרויות בסביבה הקרובה במתחם העסקים של הקיבוץ: ביסטרו, בית קפה ובתי חנות יד 2, פאב ועוד… ואם אמנות גרפיטי מדברת אליכם, זה הזמן לעלות 7 דקות משם למושב שתולה, לקירות מדברים. תהנו.

איך מגיעים לנחל בצת ?

ניתן להגיע לנחל במספר דרכים ושבילים. כאשר האפשרות הנוחה ביותר למשפחות היא דרך קיבוץ איילון. קיבוץ מוקף נוף , ממוקם על כביש הצפון. קחו בחשבון את העליה בסיומת, אבל אל תתנו לזה להלחיץ אתכם.

שאלת השאלות…יש מים בנחל בצת?

נחל בצת זורם כיום יותר מבעבר משתי סיבות משמחות. החורף הגשום 2019 כמו גם בזכות הסדרת המים בנחל בעקבות חוק שנחקק ב 2004 "זכות הטבע למים". בשנים האחרונות בוצע בנחל הסדרה הקטנת שאיבה מהמעיינות ושחרור המים לנחל. לאורך ערוץ הנחל עצי דולב מרשימים בגודלם ויפיפיים. מהלך זה מבטיח , לנו המטיילים , זרימה יפה לאורך ק"מ , מעינות כרכרה עד קיבוץ איילון . לאורך המסלול תוכלו למצוא בריכות מים קטנות לשכשוך וטבילה .

הפנינה הצפונית הקסומה , שמתאימה בדיוק לימים חמים בהם אתם מחפשים מסלול מרענן

שמו של הנחל הוא לפי שמו הקדום  בצת, שמה של עיר בתחום צור, בה ישבו יהודים לאחר שיבת ציון. השם השתמר כפי הנראה בשם הכפר אל-באסה (כפר קדום הממוקם  בתחום אזור התעשייה של שלומי, . זורם כמעט במלואו בתחומי מדינת ישראל ונשפך לים התיכון כ – 2 ק"מ  מדרום לראש הנקרה. ראשיתו של הנחל בכפר בדרום לבנון, ולאחר כשני ק"מ הוא נכנס לתחום ישראל בין מושב שתולה למושב זרעית , 2 היושבים על גבול הצפון. חלקו העליון של הנחל הוא נחל אכזב, עד לאחר מפגש הנחלים שרך ובצת.

סיפור דרך בנחל בצת

חלקו הראשון של המסלול עובר ביובלו הראשי של הנחל, המוכר בשמו , נחל שרך קרוי על שם מיני השרכים השונים המלווים את אפיק הנחל .מסביב חורש ים תיכוני של עצי אורן, עצי אלון, עצי דולב ואלה ארץ ישראלית  ושיחים רבים. הצמחייה העשירה בנחל, מאפשרת הליכה בו גם בעונת הקיץ החמה , מדובר במסלול מוצל ברובו ,קריר ונעים.

כיום המעיינות אשר נפגוש במסלול , נובעים לפרקי זמן קצרים , אחרי גשמים חזקים. (ותודה לחורף 2020 ) בשאר ימות השנה מקבל הנחל הזרמה של מים ,

מלבד שכשוך והליכה נעימה נוכל להגיע גם למערת שרך. מערת נטיפים הפתוחה לכניסה רוב ימות השנה. ניתן להיכנס לאולם הראשון של המערה (אל תשכחו להצטייד בפנסי ראש) או לטפס בעזרת יתדות הנמצאות במערה לחלל נוסף ולצאת בזחילה מפתח יציאה נפרד. אני ממליצה מאד להרפתקאות מעבר לטבילה במים, לתאם מורה דרך מקצועי מקומי.

אחרי הירידות – עוד תבואנה עליות

החסרון היחיד למשפחות עם ילדים קטנים… בסיום המסלול מתחיל ק"מ 1 של עלייה לא קלה עד לקיבוץ. חסרון נהפוך ליתרון, זמן כושר משפחתי. המלצה שלי: לעלות לאט, לקחת אוויר ולהרבות בהפסקות. זוהי עליה קצרה מאד, לא להתרגש.

מתחם עסקים איילון

בקיבוץ אילון יש מגוון רחב של עסקים. מצורף לוח העסקים של קיבוץ אילון , שם תוכלו לאכול ולשבת אחרי או לפני הטיול. המלצה חמה שלי.. פיקניק בכניסה לנחל , אחרי שאספתם את הזבל ויש לכם מספיק אנרגיה, התחילו את המסלול.

בית קפה 'מיקה'

מציע מגוון של אוכל חלבי טרי , מאפים מלוחים ומתוקים , מעשה ידיה של דלית, בעלת המקום. עוגות ועוגיות. לאחרונה שופץ גם חדר המאפייה, מבנה יפהייפה בסמוך , מקום יפה לקפה אחרי או לפני.פייסבוק כשר. פתוח בימי שלישי-חמישי 08:30-16:00 שישי 08:30-14:30. אין צורך להזמין מראש.

מכוורת איילון

המייצרת דבש טעים  ועשיר בוויטמינים ומינרלים. באביב דבש פרחי אבוקדו בעל טעם עמוק וחזק. דבש פרחי אביב בטעם עדין יותר ובקיץ דבש עדין וקליל . אילן: 052-3798931

פינות חמד לפיקניק אפשר למצוא ברחבי הקיבוץ וגם במהלכו של המסלול , אל תשכחו לאסוף אתכם את הזבל ולהשאיר נקי

ביסטרו 899

מסעדה בניחוח צרפתי מקומי. את המקום מנהל אשר הנמרץ והלבבי ומלבד סיפור הקמת המבנה ועיצובו, אני מאד אוהבת לשבת בחצר. מתחת לכיפה מוצלת עם הרגשה שאתה בטבע. פתוחים בימים שלישי עד שישי משעה 18:00-24:00 , שבת 12:00-22:00 . יש להזמין מקום מראש. פייסבוק

גן הפסלים של מאירקה דוידזון

הגן מציג מעל ל-300 עבודות של פסלי מוזאיקה, מסיכות ועבודות המפוזרות בחצר זהו מקום המאפשר הצצה מרתקת אל העבר. אל אורחות הקיבוץ של פעם ומספר את סיפורו של מאירקה דודזון ,איש עבודה, משפחה ויצירה ושותפתו לחיים רות.
העבודות מבוצעות במספר טכניקות. אין אחת שדומה לשנייה, אין גבול לכשרון
וליצירה. אט אט עם העלייה במעלה הגן אנו מתקדמות לבית המקורי וכך גם העבודות, מציגות בגרות ,בשלות והקפדה על הטכניקה.

בתוך הבית ניתן לשמוע את סיפורו המלא ולצפות בתמונות וארכיון.פייסבוק. מקבלים סיורים בקפסולות מצומצמות. לתיאום: דליה 052-3664609

הדלועים של שעיה

שום דבר במבנה הילדים הישן אינו מעיד על הפלא שיחכה לכם. את המקום מתחזק דן אורן. אביו,ישעיהו (שעיה) קיבל לידיו מספר זרעים של דלעות (קרא). שעיה היה מורה שנים רבות שעיה ,לאחר שעות העבודה בהוראה, החל לעסוק וליצור .הוא התאהב בעיסוק שהפך מתחביב לאמנות ממש. חקלאי שהגיע מחדרה והצטרף לגרעין מקימי הקיבוץ.


מבני היסטוריה, חיות שונות, אגרטלים וצמחים מיובשים, מנורות ודמויות מאגדות וספרי ילדים… ופשוט לא ייאמן, הכל מיוצר מדלעות, מסודר בקפידה והרבה אהבה כמסמך היסטורי לאמן אמיתי. פשטות, צניעות וענווה וכל כך הרבה חוכמה ומעוף. תיאום ביקור : דן אורן: 052-3664610

רק שניה, יד שניה בקבוץ אילון

במתחם קיימת גם חנות בגדי יד 2 – רחל: 050-6267729 פייסבוק . שעות הפתיחה יום ה׳ 17:00-19:00/ שישי ושבת 10:00-14:00

ROOM SERVICE

חנות חפצים מעוצבים של מורן רז . פתוחה במתכונת של סדנאות DIY. פייסבוק.

פאב סובארו 6

חזר לפעול ממש עכשיו ומתאושש מהגל הראשון. – פתוח כל השבוע, מלבד יום א. שעות : 20:00-03:00. ביום שני ליין של 1+1 על הבירות. בירות בינלאומיות ואווירה של קיבוץ . אין צורך בתיאום מראש. הפאב ממוקם בגב של ביסטרו

סטודיו לקרמיקה זיוה ג'וליוס

סדנאות חד פעמיות . סדנאות זוגיות או משפחתיות עד 15 איש משך הסדנה כשעה וחצי שעתיים. יש לתאם מראש. במקום מתקיימת מכירה של כלים שימושיים זיווה: 052-6377041 פייסבוק / אתר .

 

איפה ישנים?

באזור גליל מערבי , מגוון רחב של אפשרויות לינה. החל מצימרים ומתחמי וילות יוקרה בכל המושבים באזור גליל מערבי . צימרים משפחתיים , חאן או לינת שטח, לינת קראוונים, רשת מלונות מטיילים עם מלון בקיבוץ אילון והשני גשר הזיו, בית ספר שדה אכזיב, אכסניית אנ"א שלומי, ועוד..

אז איך בוחרים? מתקשרים אלינו ומתייעצים

גלריה בטבע: 'קירות מדברים' -מושב שתולה

ככה הופכים חומה אפורה של 200 מטר לגלריה של מסרים , צבע וביטוי למשהו אופטימי שמשרה תקווה. מוזמנים לפוסט המלא על מיזם הגרפיטי-קירות מדברים. מרחק נסיעה 8 דקות

עוד המלצות לפעילות סופ"ש בגליל בסביבה הקרובה:

  • אומנות והליכה : ביקור בבית המצויר בשלומי ומערת קשת
  • טיול ג'יפים משפחתי ומגבש וטבילה מרעננת בעין חרדלית
  • חירבת דנעילה- 899 על המפה
  • פארק גורן וטיול אופניים מקומי
  • טיול אקולוגי בכליל
  • נחל יחיעם
  • תרשיחא , מעילייא חורפיש, פסוטה וסיורים בכפרים

מוזמנים להתייעץ וליצור עמנו קשר.

נשמח ליצור במיוחד עבורכם

חוויה יוצאת מגדר הגליל

מומלץ לעקוב אחר הפרסומים וליצור עימנו קשר לגבי זמינות של המקומות המומלצים, בשל הנחיות הקורונה.

שיתוף:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
השארת תגובה

פוסטים נוספים

פסטיבל אוטו אוכל בירושלים – אמפי בגיא 2021

פסטיבל אוטו אוכל בירושלים – אמפי בגיא 2021

התגעגתי אז באתי אוטו אוכל – אם עברתם בסביבה או הגעתם במיוחד לבירה, אל תפספסו את הפסטיבל הכי פאן שיש

מה עושים בסופ"ש בגליל מערבי

מה עושים בסופ"ש בגליל מערבי

אז מה עושים בסופ"ש בגליל מערבי? בדרך לצפון? מתלבטים? מוזמנים לקרוא שלל המלצות שיענו לכם על השאלה וישדרגו לכם את

סובב מערת קשת – מסלול הבית שלכם בגליל המערבי

סובב מערת קשת – מסלול הבית שלכם בגליל המערבי

פארק אדמית – סובב מערת קשת , שמש , שמים , שלווה ונוף חלומי מוזמנים בהחלט לבקר ולטייל. ההמלצה הפעם,

ממני, טלטול
גלילה לראש העמוד

רוצה לקבל מטלטול עדכונים של חוויות יוצאות מגדר הגליל?

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
דילוג לתוכן