מערת קשת גליל מערבי – מסלול לכל המשפחה

פארק אדמית – סובב מערת קשת , שמש , שמים , שלווה ונוף חלומי מוזמנים בהחלט לבקר ולטייל. ההמלצה הפעם, פארק אדמית , אך לצד הפחות מוכר שלו .

מערת קשת – מסלול נוף סובב המערה

מערת קשת ופארק אדמית , רכס הסולם ובמקרה שלנו, מסלול הבית סמוך לקיבוץ שלנו. מוזמנים בהחלט להתאהב ולהכיר מסלול נוסף, מתאים למשפחות חובבות טבע וחובבות הליכה (ונוף כמובן )

הכינו נעלי הליכה ונצא לדרך !

פארק אדמית ומערת קשת

רכס רמת אדמית נמצא בן שני נחלים , הצפוני נחל נמר והדרומי נחל בצת.

פארק אדמית מוכר בעיקר כמסלול הדגל של הגליל המערבי. מסלול לכל גיל , מונגש ונוח לכולם. הכולל תצפית נוף מדהימה על הגליל המערבי , מפרץ חיפה ועמק זבולון. ובעיקר, הייתי מגדירה אותו, כקצר ולעניין.

מערת קשת – הסבר על המסלול

היום החלטתי להכיר לכם את הצד הפחות מטויל של הפארק , הצד שהמקומיים מכירים לעומק, אבל אורחים , פחות. לא רק כי פארק אדמית מתויר ועמוס בסופי שבוע, אלא בגלל כל הקסם שיגלה לכם בירידה, הרגשה של מרחבים בלתי נגמרים ואוויר פסגות.

המסלול כולל תצפית צפונה לכיוון לבנון , תצפית דרומה לכיוון חיפה וצעידה מערבה , למורדות רכס רמת אדמית וכביש הגישה .

חשוב לדעת

ליום זה מומלץ להגיע עם רכב נוסף וזאת בכדי לפצל רכבים, מה שיחסוך לכם את הצורך לתפוס טרמפ לנקודת ההתחלה. לכן שימו רכב אחד בעליה לאדמית, סמוך לירידה למערת נמר ( סמ"ש ירוק) , בערך באמצע העלייה, ורכב שני בתחילת המסלול (זקוקים לנ.צ וויז – אל תהססו לפנות אלינו).

סיפור דרך:

תחילת המסלול: חנייה ליד שער קיבוץ אדמית. משם נצא לכיוון צפון , נחצה בזהירות את הכביש שמוביל לכפר הבדואי ערב אל עראמשה, ונרד בירידה לכיוון צפון, נבחין מצד שמאל שלנו בבית העלמין של קיבוץ אדמית ומולנו ייחשף הגבול המפריד בין לבנון והכפר הבדואי עראמשה , נוף גלילי , מוריק ומדהים לתקופה זו , בשילוב עם בקר הרועה במקום – פסטורליה במיטבה. נמשיך בהליכה בשביל המתעקל שמאלה עד שנגיע למאגר אדמית. שימו לב כי אלו מי קולחין שאינם מיועדים לשחייה, תוכלו להבחין בעופות המים השוחים במאגר. נמשיך בעליה לכיוון המוצב הצה"לי הנטוש בקצה העלייה, מדובר בנקודה חביבה מאוד , בה הילדים נותנים דרור לדמיונם ומשחקים בחיילים, בלב המוצב הנטוש (את המגדל הגבוה בצבע ירוק אי אפשר לפספס).

המגדל הירוק – בעבר היה בשימוש צבאי ושימש לשמירה על הגבול וכיום מהווה אטרקציה מקומית תוך שילוב של אומץ וסקרנות , עליו ניתן לטפס במדרגות העקלתוניות עד לשיא הגובה ,לתצפית מרהיבה על כל קטע הגבול והחלק הצפוני של רכס אדמית , משמאל נבחין בקיבוץ חניתה וגדר ההפרדה, הים וראש הנקרה ומימין נבחין בקו הגבול , הכפר עראמשה , מגדלי השמירה הצה"ליים והלבנונים , תצפית חובה, המגדל בטוח לטיפוס אך חובת השגחת מבוגר.

עוד קצת וסיימתם

בתום החוויה נחזור לכיוון המאגר ונפנה ימינה בסמוך לגדר המקיפה אותו , דהיינו מערבה , ונרד בדרך ההיקפית של המאגר , לכיוון פארק אדמית, הירידה רחבה אך יש לשמור על הרגלים עקב ריבוי אבנים וזווית הירידה , בתום הירידה נפנה שמאלה עם השביל ונטפס לכיוון חניון פארק אדמית , חניון עם שולחנות פיקניק לרוב , צל , שלווה ושקט. נחצה את מעבר הבקר ונמשיך במעלה עד שנגיע לפארק, במקום נבחין במאהל בדואי נטוש , שם נמשיך לכיוון הכניסה לכביש הגישה למערת קשת .

חצו בזהירות את הכביש והמשיכו בהליכה בכביש המוביל למערת קשת (דרומה). יש להיזהר מרכבים שנוסעים לחניון המערה. נמשיך ונצעד עם הכביש , נחלוף בסמוך לבית העלמין הישן של עראמשה ומשם לכיוון המערה, שימו לב כי הכביש מתעקל ימינה ואנחנו יחד אתו עד לכניסה לפארק המערה .

המצפור לזכרם של אודי גולדווסר ואלדד רגב ז"ל – המלצה להפסקת אוכל קלה

בנקודה זו ניתן לקיים הפסקה בשולחנות האוכל. לשירותכם שירותים ועמדה של מי שתיה , בסיומה, ניגש למצפור שהוקם לזכרם של אודי גולדווסר ואלדד רגב הצופה לכיוון דרום מערב , אל נופי הגליל המערבי  , קראו לילדים שאתכם את השלט המתאר את ההתקלות עם חוליית המחבלים והרקע לפריצת מלחמת לבנון השנייה, נכבד את זכר הנופלים ונשאיר את המקום נקי אחרינו.

המשך הדרך לכיוון פארק אדמית

מהתצפית נצא ימינה ונרד בשביל המונגש לכיוון מערת קשת ,נחצה את פארק  אדמית המטופח עד שנגיע לפתח המערה , שם נתפעל מהעוצמה של הטבע , היופי והייחודיות של מערת קשת ונוף גלילי משובח- מקום מושלם לקפה של שלווה.

בסיום הביקור במערה נמשיך מערבה על סמ"ש אדום (סימון שבילים בצבע אדום) – זהו המסלול היורד לכיוון מקום חניית הרכב., המסלול סמוך למצוק וממשיך לאורכו מערבה עד  לכביש העלייה לאדמית  , נאתר את הסימון אדום לבן ונצמד אליו , מדובר בירידה מדהימה , לכל אורכה נהנה מהנוף , בעונה – פריחת רקפות , סתווניות ועירית מצויה , נרד בזהירות תוך שמירה על עצמנו ועל הילדים שייהנו מאוד ובטח ירצו לרוץ במורד , אם יתמזל מזלנו יש סיכוי גדול שנכנס לתוך עדר עיזים מקומי שרועה כאן ונבחין בשפני הסלע הרבים הנמצאים בפארק בכמות גדולה מאוד .

סימון שבילים

מסלול זה מסומן בסמ"ש ירוק ויוצא מהסוף של הירידה ממערת קשת (סמ"ש אדום) ופונה צפונה , יש מעבר בגדר הכביש , דרכה עוברים למסלול , יש שלט ברור שמכוון לנחל נמר ומערת נמר , מדובר במסלול מסודר , בירידה , שבסופו מערת נמר , בתום הביקור אנו חוזרים באותה הדרך לרכב שממתין לנו .

נחל נמר הינו נחל אכזב , היורד מערבה ומתחבר לנחל בצת , ומשם לים , שמו נקבע עקב הנמרים שחיו באזור זה לפני שנים רבות , האחרון נצפה בשנת 1965 .

האטרקציה העיקרית בנחל. הן מערות העיזים הפרוסות לכל אורכו על המצוק הצפוני אשר שימשו את מתיישבי המקום לאסוף ולהגן על עדרי העיזים שגדלו וגדלים כאן וכיום הם נטושות , הביקור בה אסור , עקב קינון עופות . 

מערת נמר- מסלול בהדרכה של מורה דרך

הביקור בתוכה מצריך הערכות מסודרת עם פנסים , קסדות וחבל , לכן יש להיערך בהתאם. המסלול מתאים למי שאינו חושש ממקומות סגורים , כאשר יש לעדכן בני משפחה בחוץ על כניסה ויציאה , מומלץ להשאיר את התיקים מחוץ למערה , אנחנו בכל מקרה לא ממליצים על כניסה למערה עקב המורכבות שבדבר ובכל מקרה לקיים זאת בליווי מורה דרך מוסמך בלבד.  

בתום הביקור בכניסה למערה , נחזור לרכב שלנו בקצה העלייה , מדובר בעלייה מאתגרת כך שיש לעלות אותה בקצב מתאים ונוח למטיילים , נחזור למקום החנייה בו השארנו את הרכב בבוקר , ונעלה בכביש המתפתל לקיבוץ אדמית לאיסוף הרכב השני .

מערת קשת – לסיכום היום

מדובר במסלול נוח עם נוף מדהים , מסלול הדורש חציה של כביש ראשי , הליכה בטבע בסמוך למצוק , לכן יש לשמור על הילדים ועל עצמכם ומובטחת לכם הנאה צרופה מיום מקסים בגליל המערבי .

את המסלול כתב אורן לביא- מורה דרך מוסמך. הזמנת טיול בטלפון: 050-4062791 או במייל: TAL@TALTULP.CO.IL

רוצים המלצות נוספות?

  • טיול נחל בצת וקיבוץ איילון – לחץ כאן
  • יזמויות וחנויות חדשות בגליל מערבי לחץ כאן
  • גלריה בטבע – 'קירות מצויירים'- מושב שתולה לחץ כאן
  • כביש 899 על המפה – פינות חמד לטיול לחץ כאן
  • סיורים למשפחות – מוזמנים לסיור הבא שלנו : הגליל זה סטורי 899 על המפה שתולה ואיילון

שיתוף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
WhatsApp
Email
תגובה אחת
  1. רחלי הגב

    תודה על ההמלצה!
    הנוף מרהיב

השארת תגובה

פוסטים נוספים

סיור נשים וסליחות בירושלים

סיור נשים וסליחות בירושלים

לקראת סיורי הסליחות שיתקיימו בין ה- 09/08/21 ועד סוכות, יצאנו לסיור. חזרתי לפוזיציית התיירת, והאמת שזו הייתה ממש בחירה מוצלחת.

מה קורה בגליל המערבי – המלצות מקומיות מעודכנות

מה קורה בגליל המערבי – המלצות מקומיות מעודכנות

משב רוח מרענן וכאן במארז ממתקי במיוחד, ארזתי לכם אינדקס מידע גלילי לוקאלי. תוכלו למצוא כאן מידע עדכני ,

מערת קשת גליל מערבי – מסלול לכל המשפחה

מערת קשת גליל מערבי – מסלול לכל המשפחה

פארק אדמית – סובב מערת קשת , שמש , שמים , שלווה ונוף חלומי מוזמנים בהחלט לבקר ולטייל. ההמלצה הפעם,

ממני, טלטול
גלילה לראש העמוד

שיתוף:

רוצים לקבל
מאתנו עדכונים ?