פארק הירדן לכל המשפחה

שייט קייאקים, לינה, סיורי לילה ושלל המלצות

פארק הירדן … פנינה משפחתית אמיתית…
את הסופ"ש בחרנו לבלות בפארק הירדן, אתר היסטורי , ותיק מאוד בנוף הארץ ישראלי וזכור, כמעט לכולנו, מהטיול השנתי של כיתה ט' . ובכן לאור השנים הרבות שחלפו להן מאז. הסקרנות שלנו גברה והחלטנו לחזור לקמפינג , אנחנו + שלישיית הילדודס, אם יורשה לנו לדייק- המתבגרים!

במדד המתבגרים- הסופ"ש צויין כהצלחה !!

מה הפרמטרים? אפס ריבים, שלל חיבוקים וחיוכים, חדר ממוזג ומשודרג לקמפינג קיץ ושלל פינות חמד לטבילה.

תראו, לצאת עם ילדים גדולים, זה מאתגר. גם ילדים שאוהבים לטייל, שוכחים די מהר את חדוות הקומזיץ והתפוח אדמה השרוף ..ומתגרדים תוך כדי קיטורים אם חם מדי באוהל. תודו שהייתי חכמה, בחרתי את הדבר הראשון לשדרוג הקמפינג- מזגן!! מלבד לינה בפארק הירדן, בחדרים המשודרגים, פתחתי את היום וחצי גיבוש באטרקציה שתעייף את כולנו במידה הנכונה ותמנע ריבים לפחות ל 30 שעות הקרובות. ואכן כך היה!! את הסיורים והטיולים השארנו ללילה..מזמן לא הלכנו במים הקפואים בשעה 22:00 בלילה או הבטנו בכוכבים. הצטרפנו לסיור עששיות מופלא עם ירון ולאטרקציית "תופעת טבע" שהייתה מצחיקה גם למתבגרים.(כי אין על הדיבוב של ארץ נהדרת).

אחרי שעשינו חפש את המטמון היישר אל החדר , החיילת שהצטרפה לגיבוש המשפחתי הכינה סיפור לילה מפחיד לשעת ליל מאוחרת וכולם חרפו די מהר.


פארק הירדן – להרגיש בבית

הגענו בשעות הבוקר של יום שישי, כבר בכניסה ניתן לחוש ברוח הרעננה של המקום , שומר חייכן ולבבי , מגיש לנו את מפתחות החדר שכבר היו מוכנים מראש, בציון ההרכב המשפחתי ( תענוג), ללא עיכוב , מגיש לנו גם את מפת האתר ומסביר בחן רב .. פשוט קבלת פנים לבבית , דרך אגב , גם בפעמים הנוספות שעברנו בשער , השירות היה נהדר..
ניגשנו לחדרנו , פתחנו את הדלת ומשב רוח קריר קיבל את פנינו בשונה מהחום הרב ששרר בחוץ , בירכנו את מי שכין לנו את החדר והשאיר את המזגן פועל לקראתנו.. החדר נקי ומסודר , ללא גינונים מיוחדים , עונה על כל הדרישות הבסיסיות.. מים חמים לרוב ומזגן מקרר ונעים.


פארק הירדן – שלל אפשרויות לינה ומרחבים

כבר במבט חטוף במפת האתר ניתן להבחין באטרקציות הרבות שיש באתר , עשינו סיור הכרות ראשוני והבחנו בקבוצות תנועות הנוער הרבות, אורחים ומשפחות רבות חלקן עם אוהלים וחלקן עם קראוונים שישנו כאן ליל קודם , והמקום שקט ונקי להפליא, מקום גדול ורחב ידיים , צוות עובדים חרוץ והדבר ניכר בכל פינה בפארק , שאפו גדול.

מידע על אפשרויות הלינה בפארק הירדן: לחץ כאן

שייט קייאקים במסלול פראי

אחרי הבוקר באתר אצנו רצנו לנו לאטרקציה הראשונה שבחרנו, מסלול שייט קייאקים משפחתי עם הדרכה במסלול הסוואנה. זהו מסלול מיוחד בסוואנה של שפך הירדן והזאכי, השייט הזה שונה מכל שייט קיאקים שאנו מכירים בירדן הצפוני , מדובר במוצר ייחודי ומיוחד אשר טומן בחובו חתירה בסבך הסוואנה המאפיין את השפך , תצפית מקרוב על בעלי החיים והעופות במקום, כניסה מבעד לקנה הסוף וצמחיית המים הייחודית למקום והגעה עד לחיבור בן הכינרת לירדן , פשוט מקום מרהיב ומעניין .

ההדרכה עושה את ההבדל

את השייט מלווה מדריך מוסמך שמסביר ומוביל אותנו בסיפורים מעניינים על ההיסטוריה של השפך, ועל האזור בכללי , אני חייבת לציין את שלמה המדריך , שגרם לנו להנאה וטיול ימי מושלם. משך החתירה והשייט בסביבות שעתיים וחצי , לכן אל תשכחו להצטייד במים וכובעים וכמובן קרם הגנה ומעט מזון, שווה כל מאמץ וזמן , חוויה ייחודית ומיוחדת .
ושוב ההתרשמות שלנו מהשירות , מעבר לכל ציפייה גם בשייט קיאקים , צוות אבוקייק נחנו בחן וחיוך , קבלו את פנינו בנחת , למרות ריבוי המטיילים והחום הכבד , שירן -מנהלת אתר ההורדה , חייכנית ומיוחדת , נתנה לנו שירות נפלא , דאגה לשמור לנו את מפתחות הרכב שלא יירטבו, ציידה אותנו במים קרים לדרך, דאגה שהעסק ירוץ ושהמדריך יקבל את פנינו , ומשם שלמה הנפלא לקח את המושכות וגרם לנו להנאה צרופה.

שייט קייאקים -אבוקייאק לאתר: לחצו כאן מיקום:  פארק הירדן, כביש 888 (בסמוך לישוב חד נס) . WAZE: "אבוקיאק"

ההמלצה לעונה החמה- סיורים ליליים

"תופעת טבע" – אטרקציה לסיור לילי ברחבי האתר

אחרי מנוחה קלה וארוחת ערב דשנה יצאנו לאטרקציה החדשה בפארק הירדן , "תופעת טבע "
מממ סקרנות , אנחנו זוג עם 3 ילדים גדולים , לילה , חושך , וסיור .. מעניין
הגענו לנקודת המפגש בקצה הפארק , קבלו את פנינו 2 מדריכות צעירות , מיד תדריך להתנהגות בשמורה בלילה ויציאה לדרך , ואנחנו סקרנים , עמנו עוד משפחות עם ילדים קטנים , קטנטנים , מסלול של ק"מ לערך , חשוך , כאשר המדריכים הולכים בראש , ו.. הפתעה ראשונה , עץ שקמה מדבר , מופע אורקולי מרהיב , דמות מוקרנת על העץ , ,בדיבוב כוכבי ארץ נהדרת , ומכאן מתחיל מסע מופלא לאורך השביל הסלול , עוברים בתחנות השונות, מקבלים הסברים על הטבע ובכלל על החיים , באמצעות דמויות וחפצים שונים , שמשוחחים עמנו ויוצרים מופע מרהיב של אור, מוסיקה , הומור וטבע , חוויה לכל המשפחה , אפילו אנו הבוגרים , נהנינו מכל רגע בסיור המיוחד .

הזמנות: פארק הירדן. אתר: לחץ כאן. . אטרקציה לילית- תופעת טבע

סיור עששיות לילי עם ירון בשן

משכבר הגיעה השעה 22.00, וחשבנו שזה הזמן לפרוש לנוח , המתינה לנו חוויה אחרונה ויוצאת דופן , טיול עששיות מדהים בנפתולי הפארק , אני ערכתי מספר לא מבוטל של טיולי עששיות ואני חייבת להגיד שזה המובחר שבהם .. סיורי עששיות זהו שם נפוץ היום לסיור עם עששית. אבל הסיור עם ירון היה שונה. סיור עששיות כהלכתו שמזמן אותך ליציאה מהשגרה. מפעיל את כל החושים. הילדים גילו ערנות וסקרנות.

את פנינו קיבל ירון בשן , מדריך העששיות המיוחד , מדריך ותיק ומנוסה , מיד קיבלנו עששיות ויצאנו לחושך המוחלט , השפעת העששית על החושך ניכרת ומכאן העוצמה בטיול לילה, החושך סוגר והעששית מגרשת אותו , המדריך מאתר את הזיקית הנסתרת בן ענפי העץ ומנגיש אותה אלינו בהסבר מקיף המתאים לכל הגילאים על חייה של הזיקית , משם נכנסים לסבך הגומא והקנים וצועדים ישירות במי הירדן , במסלול רטוב ומסקרן לאורך ק"מ , בהסברים ובפינות טבע ייחודיות לפארק, המסלול לא עמוק ומתאים לכל גיל , חוויה עוצמתית ,הילדים שהיו עמנו התרגשו מאוד וכנ"ל הבוגרים שלי , כמו שאמרתי , מתאים לכל גיל ..מעורר סקרנות, פליאה והנאה

מתאים לגילאי 7-70. יש להקפיד על נעליים סגורות (אפשר נעלי ספורט).

סיור עששיות בפארק הירדן:פייסבוק לחץ כאן . פרטים והזמנות: ענת: 050-4040535 ירון:050-4000779

פארק הירדן – בסיכומו של דבר

פארק הירדן מהווה אתר ייחודי מאוד בנוף , הירדן שלנו נשפך דרכו לכנרת , מהווה בית גידול לבעלי חיים רבים וכמובן לעופות רבים , במקום בריכות שכשוך ומסלולי מים שמתאימים לכל גיל בנוסף יש כאן בריכה גדולה , לא עמוקה , אך מספיקה בהחלט , שסביבה מקימים אוהלים וישנים , במקום שולחנות קמפינג רבים וצל רב , אווירה שווה ונעימה , בשילוב עם שיט קיאקים , תופעת טבע וסיור עששיות מובטחת לכולם חוויה יוצאת דופן .. שאפו גדול לצוות הפארק ואבוקייאק

מוזמנים לפנות אלינו לשלל המלצות והטבות ולתיאום חופשות משפחתיות. במייל או בטלפון ואל תשכחו לתייג אותנו.

גילוי נאות: כותבת הכתבה התארחה בפארק הירדן לסיקור הכתבה.

השארת תגובה